773 190 156
Zvolte jazyk:
Vyhledat

FAQ

Jaký je rozdíl mezi pigmentovými a solventními barvami?
Obojí barvy jsou určeny do úhlovodíku a pozor na záměnu. Pigmentové barvy jsou máčecí - obarví jen povrch, zatímco solventní probarví celou hmotu.
Svíčka čadí, co s tím?
Používejte kvalitní knoty. Správně nemusíte vůbec krátit knot při hoření, neboť odhořívá společně se svíčkou. Doporučujeme vyzkoušenou kvalitu od firmy HENSCHKE.
Proč se mi svíčka po prvním nalití propadla?
Propadavost parafínu je jeho přirozenou vlastností. Čím kvalitnější parafín, tím větší propadavost. Je nutné včas jednou až dvakrát dolít.
Jaký knot použít pro svíčky z palmového vosku?
Do palmového vosku použijte knot určený pro přírodní materiály, např. HENSCHKE typ HST. Při správném určení velikosti knotu svíčka vyhoří beze zbytku palmového vosku. Při použití běžného knotu do parafínu se svíčka rozteče.
Když zapálím svíčku, chvilku hoří, poté zhasne a knot se utopí, proč?
Zvolit správnou velikost knotu je velice důležitá věc. Od dobré či špatné volby se odvíjí kvality a vyhořívání parafínu. Doporučujeme udělat si před konečným rozhodnutím několik zkoušek.
Pokud parafín naleji do sklenice, proč po zatuhnutí vypadne?
Parafín má smrštivost, která se projeví až po ztuhnutí. Obrátíte sklenici a vypadne. Pro výrobu svíček do skla je nevhodný. Nabízíme speciální směs KERAX 4105, která je určena pro toto použití.
Jaký parafín použít na dekorační svíčky?
Nejčastěji parafín s nízkou penetrací a bodem tání 58/60 a výš. Žádoucí je, aby parafín neměl zápach. Mohou být i kombinace několika parafínů.
Proč použít aditiva?
Aditiva jsou chemické látky, které zabrání krystalizaci parafínu a zachovají mu kompaktní podobu v celém objemu.
Je nutné dávat do svíček parfém?
Je to věc každého výrobce, zda vůbec dávat parfém a v jakém množství. Někteří výrobci svíček kombinují parfém s barevným odstínem. Někteří parfémy odmítají a nepoužívají je.
1
Parafín pro
Kontakt
Chcete se na něco zeptat?
+420 321 750 217