Ochrana vinné révy a ovocných sadů před mrazem

V polovině dubna nás potrápily několikadenní mrazíky, které můžou v tomhle období dost poškodit úrodu nejen vinné révy a ovocních sadů.

Proto od února letošního roku spolupracujeme s vinaři při výrobě průmyslových svící určených na vinice k ochraně vinné révy při jarních mrazech.

Vybrali jsme vhodný parafín a vinaři si velmi rychle poradili s provedením svíček. Jedná se o plechovku s držadlem, ve které je umístěn knot. Právě výběr knotu je velice důležitý, protože musí zajistit více jak desetihodinové hoření.

Při hrozbě mrazů se svíčky rozmístí ve vinohradu, kde je stanovený přesný počet kusů na danou plochu. Svíčky je nutné v co nejkratší době zapálit. V prostoru vinice je tak udržována teplota nad bodem mrazu a čerstvě rozvinutá vinná réva je chráněná.